PUBLIKUJ Z LIBER BLOGIEM

Tutaj opublikujesz swój artykuł, prześlij posta!

Francuscy naukowcy potępiają podwójne standardy przy ocenie badań profesora Seraliniego

Posted by Femina Liberata w dniu Grudzień 11, 2012

cs_gmo-freeFrancuska gazeta Le Monde opublikowała oświadczenie wyrażające zdecydowany sprzeciw wobec ataków na profesora Seraliniego. Podpisało je około 140 francuskich naukowców, w tym wielu badaczy z dziedziny nauk rolniczych.

Oświadczenie to kwestionuje krytyczną ocenę ostatniego badania profesora Seraliniego opublikowaną w imieniu francuskich akademii naukowych. Ich stanowisko okazuje się być dziełem niewielkiej grupy naukowców, w tym uczonego, będącego jednym z najważniejszych członków powiązanej z wielkim przemysłem organizacji lobbującej na rzecz GMO , który nie po raz pierwszy bierze udział w kampanii mającej na celu zniesławienie profesora Seralinego.

 Nauka a sumienie

W związku z nieprawdopodobną wręcz skalą protestów w reakcji na pracę opublikowaną przez profesora Gillesa-Erica Seraliniego i jego zespół w czasopiśmie Food and Chemical Toxicology, my – członkowie społeczności naukowej, chcielibyśmy oświadczyć co następuje.

Przede wszystkim naukowcy, którzy wypowiedzieli się na ten temat, zrobili to we własnym imieniu i nie mają prawa twierdzić, że reprezentują całą społeczność naukową. Fakt, że grupa dwunastu osób, utrzymująca, iż działa w imieniu sześciu akademii (naukowych), wystosowała bez żadnej debaty wspólne oświadczenie (potępiające Seraliniego) , pozostaje w jawnej sprzeczności ze sposobem, w jaki te instytucje normalnie funkcjonują, jak również stawia pod znakiem zapytania wiarygodność nauki i technologii (i ich użyteczności społecznej) oraz osób, które takie decyzje podejmują (proszę to porównać z debatą zorganizowaną przez Akademię Nauk w związku z kontrowersjami wokół zmian klimatu, po której stwierdzono, że jesteśmy za nie jako ludzkość odpowiedzialni). Cieszymy się z właściwej reakcji w tej sprawie, wyrażonej przez członka Francuskiej Akademi Nauk, statystyka, profesora Paula Deheuvelsa. (Academies’ report unrepresentative and flawed – Academy statistician)  czytaj dalej…….

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: