PUBLIKUJ Z LIBER BLOGIEM

Tutaj opublikujesz swój artykuł, prześlij posta!

Inteligentne liczniki – koniec prywatności i utrata zdrowia?

Posted by Femina Liberata w dniu Październik 7, 2012

W 2010 roku w kilkudziesieciu stanach USA, przelała się fala protestów przeciwko instalacji w prywatnych domach inteligentnych liczników tzw „SMART METERS” do pomiaru energii elektrycznej. Liczniki te działają na zasadzie impulsów wysyłanych za pomocą fal przez sieć bezprzewodową. Topologia podobna do sieci WAN z tym, że dodatkowo na domu i na słupie obok domów rozmieszczane są anteny (stacje przekaźnikowe), które zbierają informacje i wysyłają do centralnego serwera firmy energetycznej. stopsmartmeters.org stopsmartmetersirvine.com [http://www.youtube.com/watch?v=p-nmaYU6kek&feature=related]

Dlaczego ludzie protestują?

Z dwóch podstawowych powodów: zagrożenie zdrowia i prywatności.
Film na którym inżynier z San Francisco Tesla Society consulting Rob States, wyjaśnia czym są te liczniki i jakie stanowią zagrożenia dla ludzi.

Liczniki ujawniają prywatne życie każdego obywatela, kiedy wraca do domu, kiedy korzysta z TV, lodówki o której godzinie bierze prysznic, itd. Wszystkie informacje przesyłane są drogą radiową co może powodować przechwycenie danych prywatnych użytkowanika. Technologia z jaką mamy do czynienia, za bardzo ingeruje w prywatność każdego odbiorcy „inteligentnego licznika” prawdopodobnie zainstalowana na „koszt operatora”.

Wysyłane przez liczniki i nadajniki fale radiowe przenikają najgrubsze betonowe ściany, mogą zakłócać sen i wywoływać stany rozdrażnienia. Według koalicji anty-inteligentne sieci, liczniki emitują silne rozbłyski promieniowania mikrofalowego, które w maju 2011 roku Światowa Organizacja Zdrowia, ogłosiła jako rakotwórcze klasy 2b. To stawia „inteligentne liczniki w tej samej kategorii, co ołów, DDT i chloroform.

Według raportu Rady Nauki i Technologii w Kalifornii, ekspozycjia częstotliwości radiowej inteligentnego miernika jest dużo większa niż telefonu komórkowego. Porównywalnie ekspozycja od osoby stojącej od 3 do 10 stóp z telefonem komórkowym wynosi 125 do 1250 razy mniej.

Obecnie w Polsce  ukazują się artykuły sponsorowane przez firmy sprzedające inteligentne liczniki, za które nota bene zapłacimy my. W artykułach tych często przytaczane są dyrektywy EU, które „niby to” mają nas obligować do wprowadzenia „inteligentnych liczników” u 80% odbirców do 2020 roku. W grudniu 2011 r. Ministerstwo Gospodarki ogłosiło projekt tzw. pakietu energetycznego. Proponowane przepisy zakładają, że do końca 2020 r. operatorzy dystrybuujący energię elektryczną mają obowiązek zainstalować na własny koszt tzw. inteligentne liczniki (smart metering) u każdego odbiorcy. link

W artykułach nie ma nawet wzmianki o tym jak one działają i czy są bezpieczne. Nie ma słowa o tym, że jest to przesył bezprzewodowy z instalacją przekaźników na naszym prywatnym domu lub słupie, natomiast podkreśla się wątpliwe walory obniżki wydatków.  “Będzie można racjonalizować zużycie energii i zmniejszać wydatki z tym związane” .  – Hak dla naiwnych.

Co to oznacza?  Wyrzucę starą dobrą lodówkę i pobiegnę po pożyczkę do banku by kupić nową „energooszczędną” ?   –  Co to za oszczędność?

Łatwo policzyć:  nowa lodówka – kwota + odsetki z banku – oszczędność energii =  żadna oszczedność+zbędny wydatek

Dobrze wiem i to bez „inteligentnego licznika jak obniżyć moje koszty za energię.

Najlepszym sposobem jest wyłączenie TV – bo prawdy w niej mało i same reklamy, a filmy standardowe, mało ambitne i nieciekawe.  – To wiem bez inteligentnego licznika!

Pytania:
Czy inteligentne liczniki nie mogą przesyłać swoich danych przez światłowód?
Czy muszą to być sieci tzw. “Smart Grid”, które w USA wywołały fale protestów?

Amerykańska Akademia Medycyny Środowiskowej ostrzega o możliwych schorzeniach występujących u ludzi, gdzie zamontowano inteligentne liczniki. Użykownicy inteligentnych liczników, zgłaszali dzwonienie w uszach, bóle głowy, nudności, nieprawidłowową pracę serca, utratę pamięci i niepokój.

Krótki materiał wprowadzający w tematykę oddziaływania fal elektromagnetycznych na nasze zdrowie. Fale te mogą mieć różne częstotliwości i pochodzić z różnych źródeł. Każdego dnia przybywa ich w naszym otoczeniu. Czy więc nadal są bezpieczne dla zdrowia? Jak długo jeszcze władza będzie ukrywać i ignorować wyniki badań? Jak widać, sami powinniśmy zadbać o swoje zdrowie i z pewnością zrobimy to najlepiej!
źródło-http://www.youtube.com/user/UlotneMysli1

Reklamy

Komentarze 3 to “Inteligentne liczniki – koniec prywatności i utrata zdrowia?”

  1. […] Jedyny artykuł o inteligentnych miernikach z punktu widzenia zniewolenia w języku polskim: Inteligentne liczniki – koniec prywatności i utrata zdrowia? […]

  2. ???? said

    ok tylko dlaczego nic z tym nie robimy????? dlaczego l;udzie mogli sie zebrac w spraweie ACTA a teraz nie? przeciez to jest zagłada narodu te liczniki i oplecenie domow blokow siecia bezprzewodowa

    • U nas protestów nie będzie, w Polsce lubi się wszelkie nowości bez względu na konsekwencje. Nowa komórka, nowy laptop, tablet, byle się poszczycić. A że te nowości robią glinę z mózgu to drugorzędna sprawa – „nic się nie stało, nic nie szkodzi bo papieros też szkodzi a tyle ludzi pali” no nie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: