PUBLIKUJ Z LIBER BLOGIEM

Tutaj opublikujesz swój artykuł, prześlij posta!

MONOPOL AMERYKI NA WSZYSTKO – oto jakie będzie pokłosie ACTA.

Posted by Femina Liberata w dniu Luty 2, 2012

Jeśli ACTA wejdzie w życie, amerykańskie korporacje będą mogły dosłownie zniszczyć każdą firmę, która ośmieli się w jakikolwiek sposób konkurować z gigantami – czy to produkując dowolnego rodzaju towary spełniające podobne funkcje jak produkty korporacji, czy prowadząc badania na polu, które jakaś firemka zza oceanu uzna za swoje i tylko swoje podwórko, czy nawet kupując towary z krajów które ACTA pewnie nigdy nie podpiszą, jak Chiny czy Indie.

Tak jest, nawet zakup towaru z zagranicy może się skończyć dla firmy tragicznie – przepisy ACTA są tak skonstruowane, że nawet to wystarczy, by „zaaresztować” firmę, zablokować jej działalność i poczekać aż zdechnie. Nie łudźcie się, że to nie będzie proste – w kraju, w którym można opatentować ruch palcami, pretekst zawsze się znajdzie. A dzięki ACTA reszta będzie już jak splunięcie. Nawet nie trzeba będzie dopuścić rzekomych „przestępców” do głosu. No i najpiękniejsze – będzie to działać tylko w jedną stronę.

Mamy do czynienia z wyjątkowo cynicznym działaniem zmierzającym do objęcia całego świata amerykańską de facto jurysdykcją i „polem siłowym” blokującym wzrost jakiejkolwiek konkurencji dla korporacji. Dla gospodarek wielu państw będzie to oznaczało po prostu zapaść, dla obywateli – brak pracy, utratę prawa do godnego życia i wielu innych praw, które dziś uznajemy za oczywiste i niezbywalne. Rządy tych państw, by zapewnić sobie i wyborcom minimum egzystencji, będą w całkowitym poddaństwie wobec Waszyngtonu. Kraj, który kiedyś był symbolem wolności, dziś może się stać tej wolności oprawcą i katem.

Brzmi jak science fiction? Przeczytajcie ACTA dokładnie. Wczytajcie się między wiersze. Przypomnijcie sobie dramat studenta z UK, który za zrobienie strony z kilkoma linkami zostanie niedługo deportowany do USA, gdzie pewnie spędzi najlepsze lata życia w więzieniu praktycznie za nic.   To już staje się rzeczywistością.

źródło 

25.01.2012 Krajowa rada adwokacka podała jakie prawo obowiązywać bedzie od 26 stycznia w sprawie ACTA. Za pobranie filmu z np: torrenty grozi kara do 3 lat wiezienia za udostepnienie tego pliku czyli tzw seedowanie bo jest to nazwane rozpowszechnianiem do lat 5 jednak sądy będą mogły odstąpić od aresztu jeśli zapłacimy kare za nielegalne pobranie z sieci filmów czy muzyki{PIRACTWO}. Za pobranie 1 pliku muzyki kara 3 złotych za film 8 złotych + koszty sądowe. W sumie nie jest to duża kwota lecz policząc ile filmów i muzyki ściągamy w miesiącu suma mała nie będzie.Jak zwykle rząd jnformuje nas dzien przed wejciem prawa w zycie.Ciekawe kiedy usłyszymy w mediach a raczej szybciej dowiemy sie z internetu o pierwszych przypadkach aresztowań kub karania grzywną. Pozdrawiam /skopiuj ten komentarz i dodaj gdzie się da by każdy mógł się dowiedzieć jaka jest prawda/ UWAGA! Porozumienie ACTA nie tylko wprowadza cenzurę internetu jaka dotychczas była tylko w Chinach i daje rządowi i korporacjom możliwość zatrzymania i uciszenia bez dowodów każdego kto jest dla nich niewygodny. To porozumienie zakazuje wszystkich zamienników markowych produktów. Np. nie będzie zamienników drogich części samochodowych, tonerów do drukarek, ubrań i wielu innych… pomyślcie o ile pieniędzy więcej będzie trzeba przez to wydać, a to dopiero początek. Nie będzie też zamienników drogich leków (płać kupę kasy korporacjom albo umieraj). A najgorsza jest ochrona patentów na organizmy genetycznie modyfikowane (obecnie większość kukurydzy, soi, a także świń jest genetycznie modyfikowana). Wkrótce korporacje doprowadzą do wyginięcia naturalnych upraw (pyłki roślin genetycznie modyfikowanych przenoszą się na uprawy naturalne i mieszają z nimi swoje geny, w ten sposób rolnik, który nawet nie chciał siać GMO ma już takie rośliny na swoim polu i musi płacić korporacjom za licencje). W ten sposób w ciągu kilku lat korporacje przejmą kontrolę nad wszystkimi uprawami, a potem będą mogły dowolnie podnosić ceny nasion (przez ACTA rolnik traci prawo zatrzymania części nasion na następny wysiew). Domyślacie się już co się wtedy stanie…? Zapamiętajcie datę 26 lutego 2012, bo to początek nowej epoki. Witamy w NWO! /skopiuj ten komentarz i dodaj gdzie się da by każdy mógł się dowiedzieć jaka jest prawda/ ustawa z dnia 14 marca 2003 r. o referendum ogólnokrajowym (Dz.U. z 2003 r. Nr 57, poz. 507). Rozdział 8, Art. 63. 1. Sejm może postanowić o poddaniu określonej sprawy pod REFERENDUM z INICJATYWY OBYWATELI, którzy dla swojego wniosku uzyskają poparcie co najmniej 500 000 osób mających prawo udziału w referendum. A więc zbieramy podpisy pod referendum. To MY zadecydujemy o ACTA a nie rząd.  (źródło: onet-forum uzytkownik~pepe:)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: