PUBLIKUJ Z LIBER BLOGIEM

Tutaj opublikujesz swój artykuł, prześlij posta!

USA – elektrownie atomowe zagrożone

Posted by Femina Liberata w dniu Lipiec 3, 2011

Katastrofa nuklearna w – USA?

Z powodu ogromnych powodzi, zagrożone elektrownie Calhoun i Cooper w Nebrasce, zagrożona  również powodzią Minot – North Dakota, pożary w LOS Alamos.

Fort Calhoun nuclear plant new Fukushima?

W Nebrasce katastrofa nuklearna wisi na włosku. Ustawiona prowizorycznie wokoło elektrowni nadmuchiwana zapora pękła. Woda wdziera się na tereny wokół elektrowni. Jeśli rzeka wedrze się do reaktorów, to duża część stanów zostanie poważnie skażona radioaktywną wodą. Byłoby to równoważne wybuchowi wielu brudnych bomb nuklearnych.

Najprawdopodobniej dwie inne też są zagrożone. Pożar w okolicy elektrowni Los Alamos, zalewane lotnisko do transportu materiału jądrowego,  (Minot Air Force Base). Wokół tych obiektów znajdują się ogromne zapasy paliwa jądrowego. Pożar w Los Alamos na materiale filmowym nie napawa optimizmem.

June 26 2011 Las Conchas Fire near Los Alamos

Następną wymienianą jest Minot -North Dakota.
Minot, North Dakota Residents Flee and Nuclear Silos Protected as Historic Flood Waters Rise

Wzmacnianie ziemnych wałów wzdłuż rzeki Souris, 23 czerwca 2011 w Minot, Dakota Północna (Charles Rex Arbogast / AP Photo)

Mieszkańcy miasteczka Minot, Dakota Północna, zostali zmuszeni do ewakuacji. Rzeka Souris zalewa miasto. Więcej niż 11.000 mieszkańców, prawie jedna czwarta ludności, jest zmuszona do ucieczki. W Minot od 50 lat, znajdują się silosy atomowe. Władze zapewniają, że są dobrze chronione. Mimo to, Federalna Administracja wydała, tymczasowe ograniczenie lotów nad Minot. Ograniczenie to jest wyższe niż, zastosowane w Nebrasce – Fort Calhoun i Cooper – wynosi 5000 m vs 3500 stóp.
http://ncrenegade.com/editorial/no-fly-zone-over-minot-nd-due-to-“hazards”/

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=pl&ie=UTF8&prev=_t&rurl=translate.google.pl&sl=auto&tl=pl&u=http://tfr.faa.gov/save_pages/detail_1_9609.html&usg=ALkJrhjmwF_ip83BGaD6vYMXjKQIq96UqA
http://ncrenegade.com/editorial/cooper-nuclear-station-issues-notification-of-unusual-event-and-is-under-a-no-fly-zone/

ncrenegade.com/editorial/cooper-nuclear-station

W Dakota znajduje się nuklearna baza wojskowa Air Force. W 2007 roku wydarzył się tam incydent z bronią jądrową. Można o tym przeczytać tutaj…

Obywatele amerykańscy uważają, że spowodowane awarie to efekt wirusa puszczonego w celu unieruchomienia irańskiej elektrowni atomowej. A który wymknął się spod kontroli i sieje spustoszenia na świecie. Robak Stuxnet, atakujący przemysłowe systemy SCADA działa pod kontrolą Windows, jest być może najbardziej zaawansowanym szkodliwym kodem w historii. Eksperci, którzy go analizowali twierdzą, że kod jest tak skomplikowany, iż wskazuje to na jakieś rządowe agencje stojące za jego powstaniem. Wirus przenosi się za pomocą pamięci przenośnej USB.

Dlatego też amerykanie uważają, że powodzie wywołane zostały sztucznie, by ukryć prawdziwy powód awarii elektrowni jądrowych. W ten sposób unika się paniki wśród ludności, ewakuacje z zalanych terenów nie wywołują podejrzeń co do przyczyn awarii w elektrowniach.
Elektrownia w Fort Calhoun w Nebrasce jest o wiele większa od Fukushimy – jej reaktor jest olbrzymi. Elektrownia posiada olbrzymie zapasy paliwa nuklearnego. Awaria tej elektrowni może mieć niespotykane do tej pory skutki w  wyniku skażenia.

1.http://www.youtube.com/watch?v=mju9oYwI36c&feature=related
2.http://www.lam.aero/home
3.http://www.losalamosnm.us/transit/Pages/default.aspx
4.http://www.youtube.com/watch?v=4FIkhD3jg6k&feature=related

źródła – linki zawarte w artykule

opracowanie –  feminaliberata

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: