PUBLIKUJ Z LIBER BLOGIEM

Tutaj opublikujesz swój artykuł, prześlij posta!

Ogniska E.coli powiązane z Egiptem

Posted by Femina Liberata w dniu Czerwiec 30, 2011

Tytuł ang.  E. coli outbreaks linked to Egypt
Źródło: BBC NEWS Health
By James Gallagher
Health reporter, BBC News

Ogniska E.coli w Niemczech i Francji mogły pochodzić z nasion sprowadzonych z Egiptu, podało Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób.

Egipskie nasiona kozieradki były związane z ogniskiem zatruć - http://www.bbc.co.uk

Raport informuje, że nie ma jeszcze całkowitej pewności, ale najprawdopodobniej oba wybuchy epidemii miały związek z nasionami kozieradki. Zatruciu pokarmowemu uległo wówczas 4000 osób a 48 zmarło. Śledczy poprzednio wskazywali kiełki fasoli, jako źródło zakażenia pochodzących z gospodarstwa ekologicznego Bienenbuettel, Dolna Saksonia. Wybuch w Bordeaux dotyczy 15 osób i był związany z nasionami sprzedawanymi przez firmę w Wielkiej Brytanii – Thompson i Morgan. I choć nie ma jeszcze dostatecznych dowodów, to oba źródła zakażenia, mają ten sam groźny szczep, E.coli 0104 znany jako H4.
Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) podkreśla, że szczep ten jest rzadki, i nie mogą to być odosobnione przypadki.
Wszystko wskazuje na to, iż jest to jedno źródło zakażenia. Raport informuje, że niemiecka epidemia powstała od nasion przywiezionych bezpośrednio z Egiptu w 2010 roku. Wybuch zachorowań w Bordeaux, był związany z nasionami przywiezionymi w 2009 r. z Egiptu do Wielkiej Brytanii, a następnie sprzedano je do Francji. Nasiona z Wielkiej Brytanii, firmy Thompson i Morgan są poddawane testowi przez Food Safety Authority. Przedstawiciel firmy potwierdził, że dostawa nasion pochodzi z Egiptu i jest dostarczana do kiełkowania, wyłącznie na francuski rynek.
W raporcie poinformowano, że nie ma obecnie nowych zachorowań, a nasiona są ogólnie dostępne na rynku. ECDC zaleca konsumentom gotowanie kiełków, do czasu ukończenia badań i ogłoszenia ostatecznego raportu.

przekład – feminaliberata

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: