PUBLIKUJ Z LIBER BLOGIEM

Tutaj opublikujesz swój artykuł, prześlij posta!

Lepsze warunki dla pacjentów

Posted by Femina Liberata w dniu Czerwiec 17, 2011

Przez ostatnie dwa lata wieluński szpital został gruntownie przebudowany i doposażony. Nie byłoby to możliwe, gdyby powiat nie otrzymał niemal 12 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego.

– To jedyna możliwość, aby przystosować szpital do obowiązujących wymogów sanitarnych i przeciwpożarowych – potwierdza Bożena Łaz, dyrektor SP ZOZ w Wieluniu.

Dzięki unijnemu wsparciu w pomieszczeniach po byłej pralni powstała centralna sterylizatornia. Narzędzia chirurgiczne lekarzy i specjalna odzież są teraz doskonale czyste. Urządzenie sterylizatorni kosztowało niemal 3 mln zł. Na oddziale intensywnej opieki medycznej założono zaś klimatyzację, co ułatwi pracę lekarzom, a pacjentom zapewni komfort powrotu do zdrowia. Obecnie trwa przebudowa chirurgii urazowo-ortopedycznej oraz bloku operacyjnego, w którym powstanie specjalna sala wybudzeń pacjentów. Powstanie też część socjalna dla pracowników, którzy będą mieli nowoczesne szatnie i łazienki. W szpitalu przygotowywana do oddania jest także pracownia endoskopowa. Będzie w niej można wykonać badania z zakresu gastroskopii i kolonoskopii. Ogłoszono już także przetarg na ucyfrowienie pracowni rtg, dzięki czemu lekarze będą mogli zdalnie odczytywać wyniki badań.

Wcześniej przebudowano fizykoterapię, pracownię bakteriologiczną. Wyremontowano także pomieszczenia na oddziale chirurgii dziecięcej oraz poradni gruźlicy i chorób płuc. W szpitalu założono także awaryjne zasilanie agregatów.

Niemal 3,5 ml zł przeznaczono na zakup sprzętu m.in. aparatu rtg, aparatu do znieczuleń, kardiomonitorów, usg, aparatu do hemodializy, stołu operacyjnego oraz respiratorów.

– Przez ostatnie dwa lata szpital był jednym wielkim placem budowy, ale dzięki unijnemu dofinansowaniu pacjenci przyjmowani są teraz w o wiele lepszych warunkach – dodaje dyrektorka szpitala.

Przypomnijmy, że oprócz dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego wkład własny w 14 milionowy projekt ma powiat wieluński.

źródło: Dziennik Polska

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: