PUBLIKUJ Z LIBER BLOGIEM

Tutaj opublikujesz swój artykuł, prześlij posta!

Wieluń: Bakterii już nie ma

Posted by Femina Liberata w dniu Czerwiec 10, 2011

Basen kryty przez kilka ostatnich dni był zamknięty, bo po rutynowej kontroli sanepidu wykryto w nim bakterię gronkowca. W tym czasie woda została spuszczona, a niecka basenu dokładnie zdezynfekowana i wypełniona świężą wodą. Stan jej czystości ponownie zbadał sanepid i wydał Wieluńskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji zgodę na ponowne otwarcie basenu. Czy to oznacza, że korzystający z kąpieliska mogą czuć się bezpiecznie?
– Tak. Ostatnie wyniki badań nie wykazały obecności gronkowca i podwyższonej ilości bakterii. Także woda jest właściwej jakości – zapewnia Barbara Sułkowska, dyrektor wieluńskiego sanepidu.
Przypomnijmy, że bakteria gronkowca dostała się do wody od ludzi korzystających z kąpieliska. Szef WOSiR przypomina, że nie wszyscy mają jeszcze odpowiednie nawyki.
– Niestety , nie wszyscy posiadają jeszcze tak podstawowy nawyk, jak umycie się przed wejściem do basenu. Część mieszkańców traktuje p pływalnię jak łaźnię. Prosto z ulicy wchodzą do wody, a później myją włosy pod prysznicem i wychodzą. Dlatego jeszcze raz prosimy o zachowanie podstawowych zasad higieny – mówi Jacek Raszewski, kierownik WOSiR.
Basen kryty najprawdopodobniej będzie otwarty do 23 czerwca. W Boże Ciało tuż po zakończeniu roku szkolnego zostanie zaś otwarty basen odkryty przy ul. Broniewskiego. Bilety zdrożały o złotówkę.
źródło: naszemiasto.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: