PUBLIKUJ Z LIBER BLOGIEM

Tutaj opublikujesz swój artykuł, prześlij posta!

W OBRONIE POLSKICH LASÓW PAŃSTWOWYCH

Posted by Femina Liberata w dniu Kwiecień 29, 2011

Lasy muszą zostać publiczne!!!

Włączenie Państwowego Gospodarstwa Leśnego do sektora finansów publicznych, zgodnie z propozycją Ministra Finansów doprowadzi do ich natychmiastowej destrukcji więcej… Prywatyzacja lasów nie oznacza, że Kowalski kupi kawałek tego lasu. To oznacza sprzedaż narodowego majątku za bezcen (za łapówki) lub nie, ale z pewnością oznacza to pozyskiwanie przez nowego właściciela kasy z drzew, czyli masową wycinkę. Zamiast chodzić na grzyby, będziemy oglądać pola lub to co z lasów zostanie – ogrodzenie !!!
więcej o lasach – www.ekorozwoj.pl

Kto chce spalić polskie lasy?
Rząd nie chwali się specjalnie projektem rozporządzenia. Przemysł węglowo-energetyczny zapewne wolałby, żeby rozporządzenie „przeszło po cichu” i bez rozgłosu medialnego. Dlaczego? Bo pomysł spalenia polskich lasów przez wielkie koncerny jest już sam w sobie tak absurdalny, że stanowi doskonały materiał na dziennikarski skandal.
Do tej pory temat rzeczywiście był skrzętnie ukrywany przed mediami. Wiele organizacji branżowych zwracało

uwagę na fakt, że projekt nie został nawet zamieszczony na stronach Ministerstwa Gospodarki i, że zainteresowane strony nie są informowane o postępie prac nad projektem.

Dlatego zachęcamy do zapoznania się z tym kontrowersyjnym projektem i z wypowiedziami ekspertów z licznych branż i sektorów (np. energetyka odnawialna, przemysł drzewny, meblarski), którzy pokazują jego destrukcyjne konsekwencje dla rozwoju polskiej gospodarki, dla licznych gałęzi przemysłu a także dla przyrody.

źródło: spalanaszelasy.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: