PUBLIKUJ Z LIBER BLOGIEM

Tutaj opublikujesz swój artykuł, prześlij posta!

ZAMÓW KSIĄŻKĘ PRZEZ INTERNET

Posted by Femina Liberata w dniu Luty 14, 2011

Od ubiegłego roku w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej książki wypożyczane są komputerowo, każdy czytelnik ma prawo wypożyczyć pięć tytułów na miesiąc. Od tygodnia książki można także rezerwować przez Internet.

Warunkiem rezerwacji i zamówienia książki jest podanie hasła i adresu e-mail w wypożyczalni biblioteki. O tym, że książka jest już dostępna i trzeba ją odebrać w ciągu pięciu dni informuje nas sms z biblioteki. Okazuje się, że jest zapotrzebowanie na książki przez Internet, bowiem już od dłuższego czasu czytelnicy pytali o taką możliwość, a kiedy tylko się pojawiła, zaraz wpłynęły pierwsze zamówienia.

Rezerwacji książek przez Internet dokonują nie tylko ludzie młodzi, studenci ale również osoby starsze. Jest to dla nich niewątpliwie spora wygoda i udogodnienie.

To nie jedyna nowość w MiGBP. Otóż w wypożyczalni dla dzieci od jakiegoś czasu można oglądać bajki. W repertuarze znajdują się bajki dla najmłodszych, filmy przyrodnicze, a także ekranizacje niektórych lektur szkolnych, których wyświetlanie jest możliwe dzięki wykupionej przez bibliotekę licencji.
źródło TVK

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: