PUBLIKUJ Z LIBER BLOGIEM

Tutaj opublikujesz swój artykuł, prześlij posta!

WYBUDOWANA OD PODSTAW

Posted by Femina Liberata w dniu Luty 12, 2011

Po generalnej przebudowie chirurgii, utworzeniu z prawdziwego zdarzenia oddziału rehabilitacji i wielu innych modernizacjach przyszedł czas na sterylizatornię. To zupełnie nowa komórka w wieluńskim szpitalu. Zaprojektowana, wybudowana i wyposażona w sprzęt od podstaw.

Sterylizatornia wyposażona jest w najnowocześniejszy sprzęt a zespół w niej pracujący przeszedł specjalne szkolenia. Kierownikiem nowej szpitalnej jednostki jest Agata Zaleśna. Inwestycja tak jak kilka poprzednich została sfinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego i kosztowała 2 mln 700 tys. złotych. Wraz z wkładem własnym starostwa na dwuletnie remonty w lecznicy przeznaczono prawie 14 mln złotych!

Podczas oficjalnego otwarcia nowej i zarazem bardzo ważnej inwestycji pogratulowali Bożenie Łaz- dyrektor SP ZOZ w Wieluniu m.in. Dariusz Klimczak – członek Zarządu Województwa Łódzkiego, Eunika Adamus – prezes NZOZ szpitala powiatowego w Wieruszowie oraz Zofia Komorowska- przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Łodzi.

Zaproszeni goście wraz z władzami miasta i powiatu wzięli udział również w uroczystym przecięciu wstęgi nowej szpitalnej jednostki. Dzieła dokończyły szefowa sterylizatorni Agata Zaleśna i dyrektor Łaz. Był też czas na zwiedzianie sterylizatorni. Teraz i tylko teraz, bowiem jak urządzenia zaczną pracę nikomu z zewnątrz nie będzie wolno tutaj wejść.

Wszystko będzie sterylizowane przy zachowaniu najostrzejszych wymogów sanitarnych- mówił gościom Tadeusz Wrzosek – prezes zarządu TELMED w Warszawie, jeden z wykonawców inwestycji. Na 2011 rok szpital zaplanował jeszcze m.in. generalną przebudowę oddziału ortopedii i chirurgii urazowej oraz remont bloku operacyjnego. Na ten czas w szpitalnym oddziale ratunkowym powstanie tymczasowa sala operacyjna.
źródło: TVK

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: